+48 605 563 122 Pon - Sob 08:00 - 16:00 ul. Madziarska 68A 60-615 Poznań
Jakość
Doświadczenie
Profesjonalizm
Napisz do nas

Mosiądzowanie Poznań

Usługa profesjonalnego mosiądzowania

To jedna z najbardziej popularnych metod galwanizacji, która pozwala na odzyskanie estetycznego wyglądu oraz na poprawę właściwości przedmiotów i ich elementów. Nasza firma od lat wykonuje profesjonalne mosiądzowanie w Poznaniu, wykorzystywane zarówno w celach dekoracyjnych, jak i praktycznych. Na dostarczony przez klienta przedmiot nakładamy specjalne warstwy ochronne. Podwarstwę dla mosiądzu zwykle stanowią nikiel lub miedź. Powłoki mosiądzowane są zabezpieczane przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mosiądzem pokrywa się przede wszystkim żeliwo, metale kolorowe oraz stal.

Tej metody galwanizacji używa się najczęściej w celu odnowy uchwytów meblowych, wyrobów kaletniczych, akcesoriów meblowych, stalowych zbiorników, wanien (i innych przedmiotów przed wyłożeniem gumą), stalowych taśm, urządzeń oświetleniowych. Mosiądzowanie pozwala odzyskać wyjątkowy wygląd wielu przedmiotów i elementów, ale jednocześnie zdecydowanie poprawia ich właściwości techniczne, zapobiegając niszczeniu powłoki. Mosiężne części posiadają charakterystyczną, ciepłą barwą, która wpada w lekko złotawy kolor. Dzięki temu stanowią czynnik upiększający wiele przedmiotów dekoracyjnych. Galwanizację mosiądzem dobrze jest poprzedzić procesem niklowania, który zwiększa przyswajalność mosiądzu i przedłuża działanie jego właściwości.

Najlepsza oferta mosiądzowania w Poznaniu

Każde przeprowadzane przez nas mosiądzowanie jest dostosowywane indywidualnie, odpowiednio do potrzeb i oczekiwań klienta. Może przeprowadzić je przede wszystkim w celach dekoracyjnych, jak i zabezpieczających, dzięki którym każdy element oraz rzecz staną się zdecydowanie bardziej trwałe. Warto przy tym zaznaczyć, że w wyniku tego procesu można uzyskać zróżnicowane barwy, które są uzależnione od procentowej zawartości miedzi, dlatego występujące kolory to: czerwona, złoto-żółta, srebrzystobiała oraz całkowicie biała.

Usługi galwanizacyjne oferowane przez naszą firmę to gwarancja najwyższej jakości wykonania. Na specjalne życzenie możemy wykonać również mosiądzowanie pod patynę, które pozwala na zyskanie wyjątkowego, zaśniedziałego efektu dekoracyjnego. Powstaje on w sposób naturalny w wyniku korozji atmosferycznej miedzi i jej stopów pod wpływem wilgotnego powietrza. U nas można uzyskać ten efekt za pomocą specjalnego procesu, dzięki któremu każdy przedmiot będzie sprawiał wrażenie zabytkowego i uszlachetnionego. Jednak patyna to niejedyny, dostępny u nas ciekawy efekt wizualny – za pomocą mosiądzowania każdy przedmiot może również zostać zabarwiony na tzw. antyczne złoto.