+48 605 563 122 Pon - Sob 08:00 - 16:00 ul. Madziarska 68A 60-615 Poznań
Jakość
Doświadczenie
Profesjonalizm
Napisz do nas

Niklowanie Poznań

Niklowanie – skuteczne zabezpieczanie różnego rodzaju przedmiotów

To jeden z najpopularniejszych metali wykorzystywanych do przeprowadzania galwanizacji. Niklowanie wykonuje się bardzo często, głównie ze względu na jego szerokie właściwości i możliwości wykorzystania niklu jako idealnego podłoża dla kolejnych, nakładanych na niego powłok. Sam nikiel jest błyszczącym, jasnym, srebrzystym metalem. Najczęściej pokrywa się nim stalowe przedmioty i elementy. Jego główną zaleta i jednocześnie cechą, która uczyniła go metalem najczęściej wykorzystywanym w procesie galwanizacji, to przede wszystkim wysoka odporność na korozję oraz ścieranie. Nic więc dziwnego, że stosuje się go przede wszystkim do zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów, aby przez lata mogły służyć swoim właścicielom.

Metodę tę wykorzystuje się głównie w przypadku stalowych przedmiotów, zaś samo niklowanie posiada trzy główne zastosowania. Pierwsze to poprawa estetyki danej rzeczy, czyli nadawanie pięknego połysku i „świeżości” przedmiotom. Drugie to właściwości antykorozyjne, czyli ochrona przed korozją, szybszym zużyciem i pogorszeniem wyglądu przedmiotu. Trzecie zastosowanie polega na nakładaniu warstwy niklu jako tzw. podłoża dla innych metali, przykładowo łącząc go z chromem i zwiększając jego estetyczne oraz ochronne właściwości. W porównaniu z chromem nikiel nie nadaje aż takiego połysku, a jedynie delikatny blask, dlatego tak często łączy się te dwa pierwiastki w procesie galwanizacji.

Profesjonalne niklowanie. Poznań i okolice

Jako specjaliści od renowacji starych i zużytych części, przeprowadzamy profesjonalne niklowanie w Poznaniu. Cały proces galwanizacji dzieli się na etapy: na początku ściągamy starą warstwę lakierniczą lub galwaniczną, następnie uzupełniamy powstałe ubytki, oraz szlifujemy i polerujemy całość. Później, jako ostatni etap całego procesu, nakładamy wybrany metal. Jako że jesteśmy jedną z najstarszych firm w tej branży, które do dziś działają na rynku, korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność, że każdy przedmiot zostanie odnowiony najlepiej, jak tylko się da.