+48 605 563 122 Pon - Sob 08:00 - 16:00 ul. Madziarska 68A 60-615 Poznań
Jakość
Doświadczenie
Profesjonalizm
Napisz do nas

Patynowanie Poznań

Czym jest patynowanie?

Niektóre przedmioty wyglądają lepiej, gdy dodamy im trochę lat. Nadaje im to niezwykłej klasy, stylu i zupełnie oryginalnego wyglądu. „Postarzanie” jest możliwe również w przypadku rzeczy wykonanych z metalu. Patynowanie, bo właśnie o takim procesie mowa, to przede wszystkim obróbka chemiczna przedmiotów, które są wykonane z miedzi lub mosiądzu. Ma to na celu uzyskanie patyny, inaczej nazywanej również śniedzią i grynszpanem szlachetnym. W naturze jest to cienka, szarawa i lekko zielonkawa powłoka, która z biegiem lat pojawia się na rzeczach wykonanych z miedzi oraz jej stopów. Jednak jej funkcją jest nie tylko ciekawy, postarzany wygląd – patyna chroni dany przedmiot przed dalszą korozją, pełni więc funkcję zabezpieczającą tego typu wyroby.

Obecnie, patynowanie wykonuje się również w warunkach sztucznych, aby natychmiastowo uzyskać pożądany, zaśniedziały efekt. W tym celu, przedmioty z miedzi, jej stopów, albo po prostu takie, które zostały pokryte ich powłoką, są poddawane specjalnej obróbce chemicznej. W rezultacie zyskujemy efekt, który służy przede wszystkim celom estetycznym – sprawia, że dana rzecz wygląda na starszą niż jest rzeczywistości i nadaje jej klasycznego, oryginalnego, często wręcz zabytkowego wyglądu. Z tego powodu proces ten stosuje się najczęściej w przypadku wyposażenia wnętrz oraz elementów dekoracyjnych.

Efekt postarzanego metalu. Patynowanie w Poznaniu wykonane z niezwykłą precyzjąs

Zabieg tego typu nie jest stosowany wyłącznie w obróbce metalowych przedmiotów, ponieważ patynowanie wykonuje się również w celu uszlachetnienia i postarzenia drewna, choć proces ten przebiega zupełnie inaczej. W ten sposób można stworzyć wnętrze w stylu retro, składające się z metalowych, wyglądających zabytkowo elementów, oraz drewnianych mebli, które dopełnią całości. Nasza firma oferuje Państwu profesjonalne upiększanie różnego rodzaju metalowych rzeczy, nadając im oryginalnego i ponadczasowego wyglądu. Zapewniamy wieloletnie doświadczenie, doskonały sprzęt i indywidualne podejście do każdego klienta. Zapraszamy!