+48 605 563 122 Pon - Sob 08:00 - 16:00 ul. Madziarska 68A 60-615 Poznań
Jakość
Doświadczenie
Profesjonalizm
Napisz do nas

Renowacja części samochodowych Poznań

Renowacja starych i brzydko wyglądających podzespołów

Samochód, który zachwyca swoim wyglądem, musi emanować blaskiem. Niestety, eksploatacja, upływ czasu i działanie czynników zewnętrznych, mogą znacznie naruszyć jego strukturę. Renowacja części samochodowych, którą przeprowadzimy z dokładnością i dbałością o każdy szczegół, to idealny sposób na poprawę wyglądu wielu zużytych części naszego pojazdu. Polerujemy, szlifujemy i odnawiamy. Stosowany przez nas proces nosi nazwę galwanizacji i polega na pokryciu przedmiotu powłokami różnych metali, które wzmocnią jego odporność na korozję, nadadzą mu blasku i nowszego wyglądu, a także ulepszą pewne właściwości niektórych przedmiotów (np. poprawiając ich przewodnictwo cieplne lub elektryczne).

W przypadku samochodów, galwanizację stosuje się głównie w celu poprawy wyglądu, bo w końcu to właśnie błysk niektórych elementów decyduje o całościowym efekcie i budowaniu wrażenia „nowości”. Renowacja części samochodowych wykonywana w Poznaniu przez TWF Chrom, daje 100% satysfakcji z każdej wykonanej usługi. Funkcjonujemy na rynku galwanizacyjnym już od 1994 roku, wciąż odnawiając kolejne elementy wyposażenia domów, elementów aut i motocykli. W motoryzacji najczęściej stosowanym materiałem jest oczywiście chrom, który reagując z tlenem ulega tzw. pasywacji i wytwarza specjalną powłokę, chroniącą metalowe powierzchnie przed powstawaniem korozji. Chromowanie jest więc bardzo skuteczną metodą na utrzymanie części samochodu w dobrym stanie.

Specjaliści z Poznania w renowacji części samochodowych. Sprawdź nas

Aby przekonać się, jak wiele potrafimy, zapraszamy do przejrzenia naszej galerii zdjęć. Realizowana przez naszych fachowców renowacja części samochodowych zawsze przebiega wieloetapowo. Wszystko to, czego się podejmujemy, wykonujemy z dużym zaangażowaniem, a także z dbałością o najmniejszy szczegół. Cały proces galwanizacji przybiera formę kilku etapów: najpierw odbywa się piaskowanie, czyli usunięcie starych warstw z danego elementu, potem następuje uzupełnienie brakujących fragmentów przedmiotu oraz dokładne szlifowanie, którego celem jest uzyskanie perfekcyjnie gładkiej powierzchni, pozbawionej jakiejkolwiek nierówności. Na końcu polerujemy cały przedmiot oraz nakładamy wybrane powłoki galwaniczne, spośród których proponujemy: chrom, mosiądz, patynę, nikiel, miedź.

Do pokrywania stalowych elementów, jak już wspomniano powyżej, używa się przede wszystkim chromu. Renowacja części samochodowych opiera się głównie na ochronie przed rdzewieniem różnego rodzaju detali, w tym klamek, zderzaków, listew, itd., a także elementów aluminiowych i wykonanych ze ZnAl-u. Metoda ta poprawia również właściwości termiczne konkretnych części. Bardzo często galwanizację stosuje się głównie w celach ozdobnych, aby przywrócić blask zużytym pojazdom, lub nawet całościowo odnowić stary model samochodu. Oczywiście, aby chromowanie i inne procesy, którym poddamy nasze auto, przyniosły oczekiwany skutek, należy wybrać solidną i sprawdzoną firmę, która posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały sprzęt. Spełniamy te warunki – sprawdź nas!